Звіт про роботу

Публічний звіт про роботу за 2018 рік

Rating:
(0 голосів)

Публічний звіт 

про роботу територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Фортечного району м. Кропивницького

за 2018 рік

 

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фортечного району м. Кропивницького (далі - територіальний центр) у період з січня по грудень 2018 року проведено обстеження                              матеріально – побутових умов проживання ветеранів, пенсіонерів, громадян похилого віку, в тому числі прикутих до ліжка хворих. Станом на 01 січня           2019 року виявлено 2468 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування. До цієї категорії громадян належать особи похилого віку, особи з інвалідністю, хворі, інші громадяни. Надано послуги 2468 громадянам, що складає 100 % від загальної чисельності виявлених осіб, які потребують обслуговування.

У територіальному центрі працюють відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, відділення організації надання адресної грошової і натуральної допомоги. Серед осіб, які обслуговуються у відділеннях територіального центру, за категоріями: 1460 - громадяни похилого віку,           1008 – особи з інвалідністю. За статусом серед громадян, які отримали послуги у територіальному центрі за 12 місяців 2018 року: 484 – ветерани війни та члени сімей загиблих, 824 - ветерани праці, 15 - потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС, один – внутрішньопереміщена особа.

Середня вартість соціального обслуговування однієї особи станом на                 01 січня 2019 року складає 3113 грн. Середнє навантаження на соціального робітника у відділенні соціальної допомоги вдома складає – 13 осіб.

Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг       за 12 місяців 2018 рік складає 336,20 тис. грн. Сума отриманих територіальними центром благодійних внесків за 12 місяців 2018 року складає 6,7 тис. грн.

Загальна кількість громадян, яким надаються послуги у відділенні соціальної допомоги вдома станом на 01 січня 2019 року складає 839 осіб, з них 214 осіб отримують платні соціальні послуги. Станом на                                         01 січня 2019 року надано 269863 безкоштовних послуги та 19117 платних соціальних послуг.

Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома територіального центру надається допомога у прибиранні приміщень, приготуванні їжі, придбанні та доставці продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, книг, періодичних видань. Надається допомога з оплати за спожиті комунальні послуги та з оплати інших платежів, з оформлення документів та субсидій, написанні листів. Здійснюються профілактичні та санітарно – гігієнічні заходи в дотриманні особистої гігієни за місцем проживання, пранні білизни та одягу. Працівниками територіального центру здійснюються представницькі інтереси в органах державної влади, установах підприємствах і організаціях. У разі потреби забезпечується супроводження при проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування громадян у закладах охорони здоров'я.

Відділення денного перебування створено для надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань громадян, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб громадян, організації дозвілля і відпочинку. Станом на 01 січня 2019 року виявлено та обслуговано 901 громадянина похилого віку, інвалідів, хворих. Фахівцями відділення надано 20885 соціальних послуг.

У територіальному центрі запроваджено мультидисциплінарний підхід надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Протягом 2018 року 193 особи отримало 648 соціальних послуг мультидисциплінарними командами.

На базі територіального центру працює служба «соціальне таксі», що надає безкоштовні автотранспортні послуги для одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів, інвалідів Фортечного району. Станом на 01 січня 2019 року         160 осіб отримало 239 безкоштовних автотранспортних послуг.

З квітня 2014 року територіальним центром у співпраці з Вищим навчальним закладом "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна "надається соціально – педагогічна послуга "Університет третього віку". Протягом 2018 року 239 осіб отримало                                                   соціально – педагогічні послуги.

         Відділення організації надання адресної грошової і натуральної допомоги має право організовувати надання на платній та безоплатній основі швацьких, кравецьких, перукарських послуг, послуг з ремонту вікон, дверей, квартир (будинків), санвузлів, дахів, парканів, побутової техніки, радіоапаратури, взуття, послуг із заготівлі та завезення палива, розпилювання дров тощо. Станом на 01 січня 2019 року виявлено та обслуговано 728 громадян похилого віку, осіб з інвалідністю. Фахівцями відділення забезпечено надання 8017 соціальних послуг.

         У територіальному центрі працює пункт прокату технічних засобів реабілітації для забезпечення потреб інвалідів та людей з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2018 року 57 осіб скористалось його послугами.

         Для малозабезпечених громадян діє пункт надання гуманітарної допомоги одягом, що був у використанні.

Позитивною практикою діяльності установи вважаємо можливість надання комплексу соціально – побутових послуг для населення за місцем проживання в центрах надання відповідних послуг в мікрорайонах Фортечного району. Як досвід впровадження - створення соціальної перукарні територіального центру соціального обслуговування на території селища Нового.

         З метою розширення спектру надання соціальних послуг на підставі угоди про співробітництво, організацію взаємовідносин та координацію спільної діяльності з ПОГ "Кропивницьке учбово - виробниче підприємство УТОС" з червня місяця 2018 року територіальним центром здійснюється апробація надання послуги фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору для громадян міста Кропивницького. Протягом зазначеного вище періоду 41 особа отримала 107 послуг.

 

Таким чином, територіальним центром забезпечено надання соціальних послуг усім, хто цього потребує, з урахуванням державних стандартів, затверджених наказами Міністерства соціальної політики України. Громадянам Фортечного району, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечено повне охоплення увагою держави та з урахуванням потреб територіальної громади.

Share Post: