Звіт про роботу

Публічний звіт про роботу 2017 рік

Rating:
(0 голосів)

 

Публічний звіт

про роботу територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) Фортечного району м. Кропивницького

за 2017 рік

 

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фортечного району м. Кропивницького (далі - територіальний центр) у період з січня по грудень 2017 року проведено обстеження                 матеріально – побутових умов проживання ветеранів, пенсіонерів, громадян похилого віку, в тому числі прикутих до ліжка хворих. Станом                            на 01 січня 2018 року виявлено 4332 особи, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування. До цієї категорії громадян належать особи похилого віку, інваліди, хворі, інші громадяни. Надано послуги 4179 громадянам, що складає 96 % від загальної чисельності виявлених осіб, які потребують обслуговування. Середнє навантаження на соціального робітника за 12 місяців 2017 року у відділенні соціальної допомоги вдома складає 13 громадян. Середня вартість соціального обслуговування однієї особи станом на 01 січня 2018 року становить             1604 грн. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг за 12 місяців 2017 року, становить 231,400 тис. грн. Загальна чисельність штату працівників територіального центру, що забезпечують безперебійне надання соціальних послуг – 106,5 осіб.

У територіальному центрі працювали відділення соціальної допомоги вдома, соціально – побутової адаптації та соціально – медичних  послуг. Серед осіб, які обслуговуються у відділеннях територіального центру, за категоріями: 3294 - громадяни похилого віку, 885 - інваліди. За статусом серед громадян, які отримали послуги у територіальному центрі за 12 місяців 2017 року:                  287 – ветерани війни та члени сімей загиблих, 508 - ветерани праці,              десятеро - потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС, один – внутрішньопереміщена особа.

З початку року відділенням соціальної допомоги вдома виявлено              841 особу. Прийнято на обслуговування 152 особи, знято з обслуговування з різних причин 211 осіб в т.ч. померло 107 осіб. Загальна кількість громадян, яким надаються послуги у відділенні соціальної допомоги вдома, станом               на 01 січня 2018 року складає 841 особу, з них 195 осіб отримують платні соціальні послуги. За 12 місяців 2017 року надано 361742 безкоштовних послуг та 16484 платних соціальних послуг. Сума  коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг по відділенню соціальної допомоги вдома за 12 місяців 2017 року, становить 214,000 тис. грн. Кошти витрачаються для зміцнення матеріально - технічної бази територіального центру, на заходи направлені на покращення якості наданих послуг, інформування громадян про перелік, умови та порядок надання соціальних послуг, стимулювання оплати праці соціальних робітників.

Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома територіального центру надається допомога у прибиранні приміщень, приготуванні їжі, придбанні та доставці продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, книг, періодичних видань. Надається допомога з оплати за спожиті комунальні послуги та з оплати інших платежів, з оформлення документів та субсидій, написанні листів. Здійснюються профілактичні та санітарно – гігієнічні заходи в дотриманні особистої гігієни за місцем проживання, пранні білизни та одягу. Працівниками територіального центру здійснюються представницькі інтереси в органах державної влади, установах підприємствах і організаціях. У разі потреби забезпечується супроводження при проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування громадян у закладах охорони здоров'я.

         Відділенням соціально – побутової адаптації територіального центру надавались соціально – побутові послуги, а саме: з дрібного ремонту житла, ремонту теле - та радіоапаратури, дрібного ремонту одягу та взуття, перукаря.  З початку 2017 року станом на 01 червня 2017 року відділенням             соціально–побутової адаптації територіального центру виявлено                        та обслуговано 1321 громадянина похилого віку, серед них за категоріями:       965 - особи похилого віку, 356 - інваліди. Станом на 01 червня 2017 року надано 4556 безкоштовних послуг. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг по відділенню соціально – побутової адаптації              за 5 місяців 2017 року, становить 3,870 тис. грн. На платному обслуговуванні у відділенні перебувало 383 громадянина.

         У територіальному центрі працює пункт прокату технічних засобів реабілітації для забезпечення потреб інвалідів та людей з обмеженими фізичними можливостями. З початку року 35 осіб скористалось його послугами. Для малозабезпечених громадян діє пункт надання гуманітарної допомоги одягом, що був у використанні. При відділенні працює постійна виставка робіт прикладного мистецтва та бібліотека.

         За 12 місяців 2017 року для громадян, що обслуговуються в територіальному центрі, було проведено низку заходів до свята Нового року та Різдва, Великодня, Дня Перемоги, Міжнародного жіночого дня 8 Березня, до Дня Незалежності та Державного Прапора України. До Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана пройшли дні відкритих дверей.

Позитивною практикою діяльності установи вважаємо можливість надання комплексу соціально – побутових послуг для населення за місцем проживання в центрах надання відповідних послуг в мікрорайонах Фортечного району. Як досвід впровадження - створення соціальної перукарні територіального центру соціального обслуговування на території селища Нового.

Через відділення соціально – медичних послуг територіального центру громадяни, що не мають медичних протипоказань, отримували безкоштовні медичні послуги з масажу, лікувальної фізкультури, фізіотерапії. Для них було організовано консультування щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів, з підтримки здоров'я, здійснення профілактичних та лікувально – оздоровчих заходів, послуг з психокорекції.

За звітний період відділенням соціально-медичних послуг було надано                      3055 безкоштовних медичних послуг, виявлено та обслуговано 720 громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування.. У відділенні працювали медична сестра з лікувальної фізкультури, медична сестра фізіотерапії, дві медичні сестри з масажу, психолог. Відділення укомплектовано стаціонарною та переносною медичною апаратурою (магніт, дарсонвальд, вітафон, біоптрон, електро- масажери та інше).

У територіальному центрі запроваджено мультидисциплінарний підхід надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку 2017 року 196 осіб отримало 736 соціальних послуг мультидисциплінарними командами.

На базі територіального центру працює служба «соціальне таксі», що надає безкоштовні автотранспортні послуги для одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів, інвалідів Кіровського району. Станом на 01 січня 2018 року       103 особи отримало 155 безкоштовних автотранспортних послуг.

З квітня 2014 року територіальним центром у співпраці з Вищим навчальним закладом "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна "надається соціально – педагогічна послуга "Університет третього віку". Протягом 2017 року 798 осіб отримало                                                   соціально – педагогічні послуги.

         Для інформування громадян в територіальному центрі оформлено інформаційні стенди про соціальні послуги: їх перелік, умови та порядок надання. Контактну інформацію про діяльність установи у формі календарів, інформаційних листів у кількості 1000 штук поширено серед закладів, що працюють з категорією осіб, які можуть бути потенційними отримувачами соціальних послуг, а саме ВАТ "Кіровоградгаз", ПрАТ "Кіровоградобленерго", ОКВП "Дніпро –Кіровоград", лікувальні заклади міста (поліклінічні відділення №1, 4, 5). Забезпечено інформування громадян про соціальні послуги через засоби масової інформації. Банери установи з посиланням на офіційний сайт розміщено на сайті Фортечної районної у м. Кропивницькому ради.

         Розроблено веб –сайт установи з інформацією для громадян про перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру. Для громадян, які мають право на отримання соціальних послуг, розміщено форми документів, необхідних для надання до територіального центру. Окрім того, веб - сайт містить нормативно – правові документі, які регламентують діяльність територіального центру.

         Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про соціальні послуги", на виконання наказу Міністерства соціальної політики України        від 03 вересня 2012 року №537 Про затвердження "Перелік соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати", наказу Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України" від 23 травня 2014 року №317/353 "Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів при наданні соціальної послуги догляду вдома невиліковним хворим" в березні 2015 року укладено угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин, координацію спільної діяльності з КЗ "Центр первинної медико –санітарної допомоги №1 м. Кіровограда", КЗ" Центр первинної медико – санітарної допомоги №2 м. Кіровограда" та КЗ "Центральна міська лікарня                          м. Кіровограда".

         Для налагодження конструктивного діалогу, мобілізації ресурсів, об'єднання зусиль, заохочення кращої практики та координації діяльності для забезпечення права громадян, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі, права на безоплатну правову допомогу                          22 червня 2016 року укладено меморандум про співпрацю з Місцевим центром з надання безоплатної вторинної допомоги.

       

         У територіальному центрі з 01 червня 2017 року працюють такі структурні підрозділи:

         відділення соціальної допомоги вдома,

         відділення денного перебування ,

         відділення організації надання адресної і грошової допомоги.

  Відділення денного перебування створено для надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань громадян, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб громадян, організації дозвілля і відпочинку. Станом на 01 січня 2018 року виявлено 680 громадян та обслуговано 527 громадян похилого віку, інвалідів, хворих. Фахівцями відділення надано 12090 соціальних послуг. На платному обслуговуванні у відділенні перебуває 205 осіб, яким протягом року надано 1997 соціальних послуг на суму 9.2 тис. грн. Продовжується робота по формуванню особових справ громадян, які потребують надання соціальних послуг зазначеним вище структурним підрозділом.

Окрім того, ведеться робота по формуванню відділення організації надання адресної натуральної і грошової допомоги. Станом на 01 січня 2018 року виявлено та обслуговано 770. Фахівцями відділення забезпечено надання 4191 соціальної послуги. Протягом року 578 осіб отримало платні соціальні послуги на суму 8, 2 тис. грн.

         Відділення адресної допомоги має право організовувати надання на платній та безоплатній основі швацьких, кравецьких, перукарських послуг, послуг з ремонту вікон, дверей, квартир (будинків), санвузлів, дахів, парканів,  побутової техніки, радіоапаратури, холодильників, взуття, послуг із заготівлі  та завезення палива, розпилювання дров тощо.

В рамках обласної акції "Зірка пам'яті" станом на 01 січня 2018 року за 88 ветеранами Великої Вітчизняної війни закріплено соціальних робітників територіального центру, які при потребі надають їм соціальні послуги.

 

         Таким чином, роботу територіального центру направлено на покращення системи соціального обслуговування, забезпечення повного охоплення увагою держави найуразливіших верств населення, а існуюча структура виправдовує доцільність його функціонування.

Share Post: