Звіт про роботу

Публічний звіт про роботу за 2016 рік

Rating:
(0 голосів)

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кіровського району м. Кіровограда (далі - територіальний центр) станом на 01 січня 2017 року виявлено 3702 громадянина похилого віку та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування. Обслуговано за січень – грудень 2016 року         3697 громадян, що складає близько 100 % від загальної чисельності виявлених громадян, які потребують обслуговування. Середнє навантаження на соціального робітника у відділенні соціальної допомоги вдома за 12 місяців 2016 року становить майже 14 громадян, середня вартість соціального обслуговування однієї особи становить 1331,00 грн. Загальна чисельність штату працівників територіального центру, що забезпечують безперебійне надання соціальних послуг – 106,5 осіб.
    У територіальному центрі працюють такі відділення:
    соціальної допомоги вдома,
    соціально – побутової адаптації,
    соціально – медичних послуг.
    Серед осіб, які обслуговуються у відділеннях територіального центру: 2737 - громадяни похилого віку, 960 - інваліди. Серед громадян, які отримали послуги у територіальному центрі: 794 – ветерани війни та члени сімей загиблих (в т.ч. 61 – інваліди війни), 1206 – діти війни, 814 – ветерани праці.
    Станом на 01 січня 2017 року до відділення соціальної допомоги вдома прийнято на обслуговування 184 особи, знято з обслуговування з різних причин 179 осіб (в т.ч. 86 осіб померло). Загальна кількість громадян, яким надаються послуги у відділенні соціальної допомоги вдома, станом на 01 січня 2017 року складає 900 осіб. Протягом 12 місяців 2016 року надано 414789 безкоштовних та 18919 платних соціальних послуг. Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома територіального центру здійснюється допомога у прибиранні приміщень, приготуванні їжі, з придбання та доставки продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, книг, періодичних видань. Надається допомога з оплати платежів за комунальні послуги та інших платежів, в оформленні документів та субсидій, написанні листів. Здійснюються профілактичні та санітарно – гігієнічні заходи в дотриманні особистої гігієни за місцем проживання, пранні білизни та одягу. Працівниками територіального центру здійснюються представницькі інтереси в органах державної влади, установах підприємствах і організаціях.
    У разі потреби забезпечується супровід при проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування громадян у закладах охорони здоров'я.
Відділенням соціально – побутової адаптації територіального центру надаються соціально – побутові послуги, а саме: з дрібного ремонту житла, ремонту теле - та радіоапаратури, дрібного ремонту одягу та взуття, перукаря.   За 12 місяців 2016 року відділенням соціально–побутової адаптації територіального центру виявлено 1250 громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування, та надано послуги 1245 особам. Станом на 01 січня 2017 року надано 8420 соціальних послуг. На платному обслуговуванні у відділенні перебуває 717 громадян.
    У відділенні соціально – побутової адаптації працює пункт прокату технічних засобів реабілітації для забезпечення потреб інвалідів та людей з обмеженими фізичними можливостями. З початку року 71 особа скористались цими послугами. Для малозабезпечених громадян діє пункт надання гуманітарної допомоги одягом, що був у використанні. При відділенні працює постійна виставка робіт прикладного мистецтва та бібліотека.
    Позитивною практикою діяльності установи вважаємо можливість надання комплексу соціально – побутових послуг для населення за місцем проживання в центрах надання відповідних послуг в мікрорайонах Фортечного району. Як досвід впровадження - створення соціальної перукарні  територіального центру соціального обслуговування на території селища Нового.
Через відділення соціально – медичних послуг територіального центру громадяни, що не мають медичних протипоказань, отримують безкоштовні медичні послуги з масажу, лікувальної фізкультури, фізіотерапії. Для них організовано консультування щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів, з підтримки здоров'я, здійснення профілактичних та лікувально – оздоровчих заходів, послуг з психокорекції.
За 12 місяців 2016 року відділенням соціально-медичних послуг надано 12869 безкоштовних медичних послуг 1552 громадянам. У відділенні   працюють: медична сестра з лікувальної фізкультури, медична сестра фізіотерапії, дві медичні сестри з масажу, психолог. Відділення укомплектовано стаціонарною та переносною медичною апаратурою.
У територіальному центрі запроваджено мультидисциплінарний підхід надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку 2016 року 187 осіб отримало 683 соціальних послуги мультидисциплінарними командами.    
На базі територіального центру працює автомобіль «соціальне таксі», що надає безкоштовні автотранспортні послуги. За 12 місяців 2016 року 147 осіб отримало 203 автотранспортних послуги.
В рамках співпраці з громадськими об'єднаннями з метою надання медичних послуг при територіальному центрі працювала кімната медико – соціальної допомоги міської організації Товариства Червоного Хреста. З початку року 699 осіб отримало послуги медичної сестри Товариства Червоного Хреста.
З квітня місяця 2014 року територіальним центром у співпраці з Вищим навчальним закладом "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна " надається соціально – педагогічна послуга "Університет ІІІ віку". В рамках роботи "Університету ІІІ віку" 777 осіб отримало                        соціально – педагогічні послуги.
    Для налагодження конструктивного діалогу, мобілізації ресурсів, об'єднання зусиль, заохочення кращої практики та координації діяльності  для забезпечення права громадян, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі, права на безоплатну правову допомогу 22 червня    2016 року укладено меморандум про співпрацю з Місцевим центром з надання безоплатної вторинної допомоги. Станом на 01 січня 2017 року спільно надано послуги 9 особам, які перебувають на обслуговуванні у відділеннях територіального центру.

Share Post: