Звіт про роботу

Публічний звіт про роботу за 2019 рік

Rating:
(0 голосів)

Публічний звіт

про роботу

територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

 Фортечного району м. Кропивницького

за 2019 рік

 

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фортечного району м. Кропивницького (далі - територіальний центр) у період з січня по грудень 2019 року проведено обстеження                              матеріально – побутових умов проживання ветеранів, пенсіонерів, громадян похилого віку, в тому числі прикутих до ліжка хворих. Станом на 01 січня           2020 року виявлено 2935 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування. До цієї категорії громадян належать особи похилого віку, особи з інвалідністю, хворі, інші громадяни. Надано послуги 2935 громадянам, що складає 100 % від загальної чисельності виявлених осіб, які потребують обслуговування.

У територіальному центрі працюють відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, відділення організації надання адресної грошової і натуральної допомоги. Серед осіб, які обслуговуються у відділеннях територіального центру, за категоріями: 2034 - громадяни похилого віку,          901– особи з інвалідністю. За статусом серед громадян, які отримали послуги у територіальному центрі за 12 місяців 2019 року: 308 – ветерани війни та члени сімей загиблих, 860 - ветерани праці, дев'ять - потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС, один – внутрішньопереміщена особа.

Загальна кількість громадян, яким надаються послуги у відділенні соціальної допомоги вдома станом на 01 січня 2020 року складає 840 осіб, з них 250 осіб отримують платні соціальні послуги. Станом на                                         01 січня 2020 року надано 269068 безкоштовних послуг та 21023 платних соціальних послуги.

Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома територіального центру надається допомога у прибиранні приміщень, приготуванні їжі, придбанні та доставці продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, книг, періодичних видань. Надається допомога з оплати за спожиті комунальні послуги та з оплати інших платежів, з оформлення документів та субсидій, написанні листів. Здійснюються профілактичні та санітарно – гігієнічні заходи в дотриманні особистої гігієни за місцем проживання, пранні білизни та одягу. Працівниками територіального центру здійснюються представницькі інтереси в органах державної влади, установах підприємствах і організаціях. У разі потреби забезпечується супроводження при проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування громадян у закладах охорони здоров'я.

Відділення денного перебування створено для надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань громадян, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб громадян, організації дозвілля і відпочинку. Станом на 01 січня 2020 року виявлено та обслуговано 1160 громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, хворих. Фахівцями відділення надано 24535 соціальних послуг.

У територіальному центрі запроваджено мультидисциплінарний підхід надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. Протягом 2019 року 190 осіб отримало 651 соціальну послугу мультидисциплінарними командами.

Відповідно до Договору про здійснення перевезень легковим автомобілем на замовлення від 28 лютого 2019 року №11/19, укладеного між територіальним центром та КП "Електротранс" міської ради м. Кропивницького, послуга служби "соціальне таксі" надається з 01 березня 2019 року. З початку 2019 року 474 особа отримала 741 безкоштовних автотранспортних послуги.

З квітня 2014 року територіальним центром у співпраці з Вищим навчальним закладом "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна "надається соціально – педагогічна послуга "Університет третього віку". Протягом 2019 року 535 осіб отримало                                                   соціально – педагогічні послуги.

         Відділення організації надання адресної грошової і натуральної допомоги має право організовувати надання на платній та безоплатній основі швацьких, кравецьких, перукарських послуг, послуг з ремонту вікон, дверей, квартир (будинків), санвузлів, дахів, парканів, побутової техніки, радіоапаратури, взуття, послуг із заготівлі та завезення палива, розпилювання дров тощо. Станом на 01 січня 2020 року виявлено та обслуговано 935 громадян похилого віку, осіб з інвалідністю. Фахівцями відділення забезпечено надання                    8517 соціальних послуг.

         У територіальному центрі працює пункт прокату технічних засобів реабілітації для забезпечення потреб людей з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2019 року 58 осіб скористалось його послугами.

         Для малозабезпечених громадян діє пункт надання гуманітарної допомоги одягом, що був у використанні.

Позитивною практикою діяльності установи вважаємо можливість надання комплексу соціально – побутових послуг для населення за місцем проживання в центрах надання відповідних послуг в мікрорайонах Фортечного району. Як досвід впровадження - створення соціальної перукарні територіального центру соціального обслуговування на території селища Нового.

         Відповідно до рішення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради від 21 травня 2019 року № 39 територіальним центром розпочато роботу служби "соціальне вантажне перевезення". Станом                    на 01 січня 2020 року 27 осіб скористалось зазначеною вище послугою.

         З метою розширення спектру надання соціальних послуг на підставі угоди про співробітництво, організацію взаємовідносин та координацію спільної діяльності з ПОГ "Кропивницьке учбово - виробниче підприємство УТОС" з червня місяця 2018 року територіальним центром здійснюється апробація надання послуги фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору для громадян міста Кропивницького. Протягом 12 місяців 2019 року 55 осіб отримало 162 послуги. 

         Таким чином, роботу територіального центру направлено на покращення системи соціального обслуговування, забезпечення повного охоплення увагою держави найуразливіших верств населення.

 

 

Share Post: